قالَ رَسُولُ اللّه ِ صلي الله عليه و آله: وَ اَفْضَلُ الْعِبادَةِ اِنْتِظارُ الْفَرَجِ. رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمود: برترين عبادت انتظار فرج است.


ماندگاری دین و ارزش ها به برکت بازخوانی مکرر پیام های حسینی است
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین توکلی گفت: کسی ایراد نگیرد و به پیکره دین شبهه وارد نکند که چقدر عزاداری می‎کنید!؟. ماندگاری ارزش ها به واسطه تکرار مجالس آقا اباعبدالله و تکرار پیام‎هایی است که توسط سخنرانان و مداحان به گوش مردم می‌رسد و این نعمتی است که باید قدر آن را بدانیم.
 ١٣:١٨ - 1398/06/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
اسارت مانع از حرکت اسوه‌ی صبر و صلاة نمی‌شود
باری، حضرت زینب سلام الله به مدد آیه‌ی اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاةِ نهضت عاشورا را تداوم بخشید و شیعه‌ی ایشان نیز باید در جهت حفظ دین، به پیروی از ایشان و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام از سستی در ادای فریضه‌ی نماز کاملاً به دور باشد.
 ١١:١٤ - 1398/06/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
وارونه جلوه دادن اسلام در رسیدن به مقاصد ریشه در تاریخ دارد
دشمنان اسلام در صدد هستند تا با تغییر چهره اسلام نه تنها خود را به مسلمانان واقعی نزدیک کنند بلکه با وارونه کردن اسلام به مقاصد و اهداف شوم خود برسند اما داستان مصاف حسین بن علی و یزید بن معاویه در تاریخ آبی است بر آتش این خیالِ خام.
 ١١:١٠ - 1398/06/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
عاشورا نقطه امید همه انبیا بود/ رسالت های امروز خطبا و مداحان
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان کرمان در توصیه به مداحان و خطیبان عزای سیدالشهدا(ع)، گفت: مداحان و خطیبان باید صرفا بر اساس واقعیت‌ها و حقایق حسِ نیاز به تعقل و نیاز به احساسات را با نقل صحیح رخداد کربلا در مردم ایجاد کنند.
 ١٣:١٥ - 1398/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور آحاد جامعه در مناسبت های مختلف فرهنگی و سیاسی کشور یک واجب کفایی نیست
حجت الاسلام و المسلمین علی توکلی با اشاره به حضور پرشور عزاداران امام حسین علیه السلام در مراسم عبادی سیاسی عزای حسینی گفت حضور تک تک افراد جامعه در این چنین مراسم هایی لازم است و این یک واجب کفایی نیست که با حضور تعدادی از مردم از گردن سایرین ساقط شود.
 ١١:١٨ - 1398/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
اولین یادواره شهدای روستای گز سردی استان کرمان برگزار شد
حوزه/ اولین یادواره شهدای روستای گز سردی از توابع شهرستان رودبار جنوبِ کرمان، به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منطقه، با روایت‎گری یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس برگزار شد.
 ١٣:١٠ - 1398/06/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله حسینی بوشهری در کرمان:
حجاج جهان اسلام به اقتدار ایران افتخار می کردند/ حوزه و انقلاب حق متقابل دارند
حوزه/ دبیر شورای عالی حوزه های علمیه کشور در جمع مدیران حوزه کرمان با اشاره به بازتاب های اقتدار ایران اسلامی در فضای بین الملل، گفت: مداوم زائران دیگر کشورها با دستان گره کرده می‌گفتند ایران قوی، ایران قوی .... و از رهبری چقدر تعریف می‎کردند.
 ١٢:٥٧ - 1398/06/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
استاد قرائتی در جمع مردم کرمان:
عزادار امام حسین(ع) به اقامه نماز بی تفاوت نیست
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در شب نهم ماه محرم به بیان دلایل قرآنی لزوم توجه به نمار پرداخت و گفت امام حسین علیه السلام به تک تک ضروریات نماز اهتمام داشتند، به نحوی که در ظهر عاشورا نیز از هیچ یک از موارد تخطی نکردند.
 ١٢:٥٦ - 1398/06/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
بصیرت و آگاهی راه نجات و پیروزی است
آیت الله حسینی بوشهری گفت: انسان‌ها در زندگی، آزادی عمل در انتخاب از روی بصیرت و آگاهی دارند و خداوند به کاری که از روی اختیار انجام شود ارج داده و پاداش می‎دهد. و عنصر ایمان و آگاهی در پرتو ایمان به خدا در این قیام ملموس است.
 ١١:٥٧ - 1398/06/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
کسی که برای خدا و در راه خدا، به زیارت قبر امام حسین برود خدا او را از آتش دوزخ نجات می‎دهد
آیت الله حسینی بوشهری در شب عاشورا با بیان عوامل و دلایل ماندگاری حادثه عاشورا و کربلا، به نقل از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: اگر کسی برای خدا و در راه خدا به زیارت قبر حسین برود، خدا او را از آتش دوزخ نجات می‎دهد و روزی که همه نگرانند به برکت زیارت حسین ابن علی، در آن روز احساس امنیت می‎کند.
 ١١:٣٠ - 1398/06/18 - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 صفحه بعدی >>