قالَ رَسُولُ اللّه ِ صلي الله عليه و آله: وَ اَفْضَلُ الْعِبادَةِ اِنْتِظارُ الْفَرَجِ. رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمود: برترين عبادت انتظار فرج است.


عاشورا نقطه امید همه انبیا بود/ رسالت های امروز خطبا و مداحان
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان کرمان در توصیه به مداحان و خطیبان عزای سیدالشهدا(ع)، گفت: مداحان و خطیبان باید صرفا بر اساس واقعیت‌ها و حقایق حسِ نیاز به تعقل و نیاز به احساسات را با نقل صحیح رخداد کربلا در مردم ایجاد کنند.
 ١٣:١٥ - 1398/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور آحاد جامعه در مناسبت های مختلف فرهنگی و سیاسی کشور یک واجب کفایی نیست
حجت الاسلام و المسلمین علی توکلی با اشاره به حضور پرشور عزاداران امام حسین علیه السلام در مراسم عبادی سیاسی عزای حسینی گفت حضور تک تک افراد جامعه در این چنین مراسم هایی لازم است و این یک واجب کفایی نیست که با حضور تعدادی از مردم از گردن سایرین ساقط شود.
 ١١:١٨ - 1398/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
بصیرت و آگاهی راه نجات و پیروزی است
آیت الله حسینی بوشهری گفت: انسان‌ها در زندگی، آزادی عمل در انتخاب از روی بصیرت و آگاهی دارند و خداوند به کاری که از روی اختیار انجام شود ارج داده و پاداش می‎دهد. و عنصر ایمان و آگاهی در پرتو ایمان به خدا در این قیام ملموس است.
 ١١:٥٧ - 1398/06/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
کسی که برای خدا و در راه خدا، به زیارت قبر امام حسین برود خدا او را از آتش دوزخ نجات می‎دهد
آیت الله حسینی بوشهری در شب عاشورا با بیان عوامل و دلایل ماندگاری حادثه عاشورا و کربلا، به نقل از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: اگر کسی برای خدا و در راه خدا به زیارت قبر حسین برود، خدا او را از آتش دوزخ نجات می‎دهد و روزی که همه نگرانند به برکت زیارت حسین ابن علی، در آن روز احساس امنیت می‎کند.
 ١١:٣٠ - 1398/06/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت الاسلام علی دسترنج:
حال یک جامعه به وضعیت برپایی نماز در آن جامعه بستگی دارد
حجت الاسلام والمسلمین علی دسترنج در شب عاشورا با اشاره به توجه ویژه حضرت امام حسین علیه السلام به واجبات و عدم ترک آن حتی در روز عاشورا، به بیان مسئله واجبات پرداخت و برای توجه به مهمترین واجبات تذکراتی داد.
 ١١:٢٤ - 1398/06/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
نشانی از قدرت پژوهشی حوزه علمیه کرمان
تدوین کتاب "سیّد صدق و صفا" در ۴۰ روز
حوزه/ تدوین کتاب "سیّد صدق و صفا" که مدت زمان آن به ۴۰ روز نیز نمی‌رسد، موجب شگفتی بسیاری از فرهیختگان دانشگاهی و حوزوی شده است
 ١٢:٥٢ - 1398/06/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
هم اندیشی قرارگاه آبادانی و پیشرفت سپاه و حوزه کرمان
حوزه/ اولین هم اندیشی حوزه کرمان و قرارگاه آبادانی و پیشرفت سپاه، در سال 1398 با هدف ارتقای فعالیت های تبلیغی مناطق محروم استان برگزار شد.
 ١٢:٤٦ - 1398/06/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
۵ دلیل امام حسین(ع) از طلب آب برای طفل شیرخوار
حوزه/ این که بعضی با خورده‌گیری در مسئله طلب آب توسط ابا عبدالله الحسین علیه السلام برای حضرت علی اصغر، درصدد ورود خدشه به واقعه‌ی کربلا هستند می‌توان دلایل زیادی به این ایراد پاسخ داد و شائبه وجود نقص در حرکت سیدالشهدا علیه السلام را از ایشان زدود.
 ١٢:٤٤ - 1398/06/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
هیچ مکتبی به جز مکتب امیرالمومنین (ع) نمی تواند امام خمینی ها را تربیت کند
معاون پیشگری دادسرای ویژه روحانیت کرمان در جمع طلاب زرند گفت: هیچ مکتب و نهاد علمی مثل مکتب امیرالمومنین علیه السلام نمی‌تواند بزرگانی همچون امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و آیت‌الله بهجت را تربیت کند.
 ١٢:٠٥ - 1398/06/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
همکاری حوزه هنری با حوزه علمیه کرمان تقویت می‎شود
در جلسه ای با حضور معاون آموزش و پژوهش حوزه هنری و مسئولان حوزه علمیه کرمان، راهکارهای توسعه همکاری های این دو نهاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 ١٢:٠٢ - 1398/06/13 - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>