قالَ رَسُولُ اللّه ِ صلي الله عليه و آله: وَ اَفْضَلُ الْعِبادَةِ اِنْتِظارُ الْفَرَجِ. رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمود: برترين عبادت انتظار فرج است.


گزارشی از وضع سه بنای تاریخی در کرمان؛
میراث های فراموش شده در دیار کریمان/ فاجعه ای در راه است+ عکس
حوزه/ در شهر کرمان مدارس علمیه ای با بیش از 350 و 230 سال قدمت وجود دارد که در حال نابودی وفاقد ایمنی اند و هم اکنون رهپویان فقه و فقاهت در این مدارس فرسوده مشغول درس و بحث و تحقیق و پژوهش اند و در صورت بروز حادثه ای مانند زلزله، فاجعه انسانی رخ خواهد داد که ....
 ١٤:٣٣ - 1398/07/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت رسیده | نویسنده ای درد آشنا
حوزه/ حجت الاسلام سید عبدالکریم هاشمی نژاد، عالم و نویسنده ای مستعد و درد آشنا بود که دوران نمو و بالندگی‌اش در دوره تاریک دیکتاتوری پهلوی رقم خورد.
 ١٣:٤٢ - 1398/07/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
کارگروه «پرسش سال حوزه» در کرمان تشکیل شد
حوزه/ کارگروه تحلیل و فرهنگ‌سازی پرسش مدیر حوزه های علمیه تحت عنوان "چیستی، نقش و وظیفه حوزه و روحانیت براساس الگوی اسلامی و ایرانی، پیشرفت و بیانیه گام دوم انقلاب"، در حوزه علمیه کرمان تشکیل شد.
 ١٣:٣٢ - 1398/07/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
پنجمین دوره مسابقات قرآن و نهج البلاغه در کرمان برگزار شد
حوزه/ در راستای مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم، آزمون حفظ قرآن و نهج البلاغه برای سال پنجم در حوزه علمیه کرمان برگزار شد.
 ١٣:٣١ - 1398/07/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
امام جمعه کرمان:
گفتمان انقلابی در محاصره شیطنت‌های استکبار است
حوزه/ امام جمعه کرمان در خطبه های نماز جمعه این هفته نتیجه جریان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی را تولید یک گفتمان مقاومت اسلامی دانسته و افزود: دشمن به منظور کمرنگ کردن و یا انحراف این گفتمان از هیچ تلاش و سعی مذبوحانه ای دریغ نمی کند.
 ١٣:١٦ - 1398/07/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
فراخوان شناسایی استعدادهای برتر حوزه کرمان اعلام شد
حوزه/ حجت الاسلام انجم شعاع از برگزاری هفتمین دوره برنامه شناسایی استعدادهای برتر حوزه کرمان خبر داد و گفت: این دوره در سال تحصیلی جدید در سه عرصه «آموزش»، «پژوهش» و «تبلیغ و امور فرهنگی» خواهد بود.
 ١٣:٠٨ - 1398/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده ولی فقیه در کرمان:
تعطیلات حوزه بسیار زیاد است
حوزه/ امام جمعه کرمان با انتقاد از وجود تعطیلات زیاد در بین کلاس‌های درسی طلاب، ادامه داد: تعطیلات حوزه در ایام قدیم به دو روز تاسوعا و عاشورا و عید فطر محدود می‌شد، اما الان در محرم الحرام این تعطیلات به حدود دو سوم ماه افزایش یافته و در این ماه فقط یک سوم، مدت را درس و بحث داریم که این نپذیرفتنی و بسیار نامطلوب است.
 ١٤:٣٣ - 1398/07/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
سال تحصیلی حوزه کرمان رسماً آغاز شد
حوزه/ در مراسم افتتاحیه رسمی سال تحصیلی جدید حوزه علمیه کرمان، حجت الاسلام والمسلمین الله وردی با اشاره به دستاوردهای حوزه استان، آینده ی پیش رو را روشن ارزیابی کرد.
 ١١:٢٤ - 1398/07/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه کرمان از خدمات رئیس سابق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تقدیر کرد
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حسین الله وردی با اهدای لوح تقدیری از خدمات مهدی صدفی، رئیس سابق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان تشکر و قدردانی کرد.
 ١١:١٥ - 1398/07/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
عالمی که تحول در اجتهاد را آغاز کرد
حوزه/ امروز 31 شهریور (22 محرم) مصادف با رحلت شیخ طائفه طوسی، کنیه او ابوجعفر است که گاهی در برابر شیخ کلینی و شیخ صدوق که کنیه هر دوی آنها ابوجعفر بود به او ابوجعفر ثالث می‌گویند.
 ١٨:٠٣ - 1398/06/31 - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>