قالَ رَسُولُ اللّه ِ صلي الله عليه و آله: وَ اَفْضَلُ الْعِبادَةِ اِنْتِظارُ الْفَرَجِ. رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمود: برترين عبادت انتظار فرج است.


  چاپ        ارسال به دوست

به قلم حجت الاسلام والمسلمین مسعود سلمه‌ای

کتاب‌ روش‌های پرورش احساس منتشر شد

به گزارش روابط عمومی «معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه»، ششمین مجلد از مجموعه کتاب های روش شناسی سخنرانی دینی به قلم حجت الاسلام سلمه ای از چاپ خارج و منتشر شد.
 
توجه به احساسات و عواطف مخاطب نقشی اثرگذار و هدایت گرانه در پیشبرد اهداف سخنرانی دینی دارد. تا زمانی که احساسات مخاطب نسبت به گفتار و یا رفتاری بر انگیخته نشود، هیچ گاه برای انجام و یا ترک آن انگیزه و رغبت پیدا نخواهد کرد.
سخنران برای تأثیرگذاری بر مخاطب نیاز به ابزاری به نام احساس دارد. پرورش احساس مخاطب (بعد از اقناع اندیشه) به مثابه نیروی محرکی است که مخاطب را به سوی هدف و یا اهداف از پیش تعیین شده هدایت می کند. 
کتاب روش‏ های پرورش احساس بعد از بررسی ضرورت و اهمیت پرداختن به احساسات مخاطب در سخنرانی، مبانی و اصول پرورش احساس را نیز تبیین می کند. 
کتاب حاضر ضمن دسته بندی پرورش احساس به دو شیوه مستقیم وغیرمستقیم، مباحث را حول سه محور:
الف) روش های محتوایی پرورش احساس. 
ب) روش های اجرایی پرورش احساس.
 ج) قالب های پرورش احساس
 مطرح می کند که هر کدام از این سه، شیوه های متنوعی را به جهت تأثیرگذاری هرچه بیشتر و بهتر بر مخاطب ارائه می کنند و در پایان به جهت کاربردی شدن مباحث، چگونگی استفاده از این روش ها، به همراه یک نمونه سخنرانی را ارائه می کند.
 

برچسب ها


١٠:٣١ - 1400/03/22    /    شماره : ٤١٨٠٦٩    /    تعداد نمایش : ١٩١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج