قالَ رَسُولُ اللّه ِ صلي الله عليه و آله: وَ اَفْضَلُ الْعِبادَةِ اِنْتِظارُ الْفَرَجِ. رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمود: برترين عبادت انتظار فرج است.


  چاپ        ارسال به دوست

دوستی والدین با فرزندانشان، سلاحی در مقابله با دام معضلات اجتماعی است

خانم ساره اشرف گنجویی از مبلغات مدارس امین استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در کرمان با تشریح سابقه تبلیغی خود در مدارس شهر گفت: شروع فعالیت من از سال ۸۲ است اما از سال ۹۰ در قالب طرح امین برنامه‌های خود را به صورت مدون و در قالب این طرح پیگیری کردم.

این مبلغه با اشاره به بخشی از فعالیت‌های ابتکاری خود افزود: به منظور آشنایی هر چه بیشتر دانش‌آموزان دختر با مباحث اعتقادی و همسویی ایشان با نظام جمهوری اسلامی ایران، در مدت فعالیتم در طرح مدارس امین، با بهره‌گیری از روش‌هایی همچون برپایی ایستگاه ثابت شهدا در مدارس، دیدار با والدین دانش آموزان در طول سال و یا دیدار با خانواده شهدا در ماه محرم، برگزاری مسابقات و بازی‌های مختلف و جذابِ همسو با نظام اعتقادیِ اسلامی - ایرانی و ... سعی بر پیاده‌سازی این امر مهم در مدارس نمودم.

وی با یادآوری اهمیت مسئله مهدویت و یادِ امام زمان (عج) ادامه داد: بخشی دیگر از فعالیتم در مدارس امین سوق دادن دانش آموزان به مسئله مهدویت از طریق روش‌هایی نظیر برپایی خیمه‌های ثابت امام مهدی (عج) در مدارس، راه‌اندازی گفتمان مهدویت در دوشنبه‌های هر هفته، برگزاری مسابقه نامه‌ای به حضرت در هر سال و در روز ولایت ایشان و ... بوده که به لطف خدا تاثیر این روال تا حد زیادی مشهود است.

خانم اشرف گنجویی در ادامه به نیاز دانش‌آموزان به مسئله تهذیب و هدایت ایشان به سمت فضایل اخلاقی اشاره نموده و افزود: بدین‌منظور نیز سعی شده تا به وسیله ایجاد برگه‌هایی با عنوان "برگه اخلاق فرزندم به  والدین"، امتیاز دهی به اخلاق محصلین، اهدای جوایز به دختران اخلاق محور و تشویق سایرین جهت حرکت به این سمت و ... به این مهم دست یابیم.

وی در زمینه فعالیت‌های ابتکاری خود از مسئله بسیار مهم حجاب و عفاف در بین دانش آموزان دختر گفت و بیان داشت: با نظر به اینکه تمامی مسائل یاد شده در سایه رعایت حجاب و عفاف دختران امکان پذیر است ، در تمام مدت فعالیت تبلیغی در مدارس امین، توجه به این نکته مهم فراموش نشده و در تشویق و ترغیب علم آموزان مدارس به این مسئله اهتمام ویژه‎ای می‌شود.

این مبلغه ضمن تقدیر و تشکر از تمام اشخاصی که در مدارس در پیشبرد این امور وی را کمک می‌کنند، ادامه داد: به رغم مساعدت تعداد کثیری از کادر مدارس، مهم ترین مشکلی که مبلغات در مدارس با آن روبرو هستند مسئله عدم اشراف و اطلاع مدیران و کادر اغلب مدارس به وظایف یک مبلغه‌ی امین است که موجب اخلال در تعامل مبلغات با ایشان و در نتیجه موفقیت می‌شود.

اشرف گنجویی در انتها با بیان راهیابی معضلات فرهنگی حتی در مدارس مذهبی افزود: متاسفانه گسترش فرهنگ غربی و ضد دینی در بین دختران  نوجوان به حدی شده که حتی در بین اقشار مذهبی نیز شیوع پیدا کرده است. لذا بر والدین لازم است که علاوه بر دقت بر این مسئله مهم، به منظور دوری فرزندانشان از این معضلات، با فرزند خود (بویژه فرزندان دختر) دوست و همراه باشند.

گفتنی است در حال حاضر وی تحت نظر معاونت تبلیغ حوزه علمیه استان کرمان به عنوان مبلغه‌ی مدارس امین در شهر کرمان مشغول به فعالیت است.
انتهای پیام


١٣:٤٠ - 1398/07/14    /    شماره : ٤٠٩٤٣١    /    تعداد نمایش : ٢٣٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج