قالَ رَسُولُ اللّه ِ صلي الله عليه و آله: وَ اَفْضَلُ الْعِبادَةِ اِنْتِظارُ الْفَرَجِ. رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمود: برترين عبادت انتظار فرج است.


  چاپ        ارسال به دوست

پرده خوانی آیات امامت و ولایت تا حادثه عاشورا در شهرستان زرند

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی تهامی نیا معاون پژوهش مدرسه علمیه جعفریه شهرستان زرند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در کرمان گفت: مراسم پرده خوانی آیات امامت و ولایت تا حادثه عظیم عاشورا در محل مدرسه علمیه جعفریه زرند با همکاری حجج اسلام علی عرب زاده مدیر و احمد یزدان پناه معاون تهذیب مدرسه برگزار گردید.

این پرده خوانی که از عید غدیر با استناد به آیات اُخُوَّت [حجرات: 10]، شِراء [اِشْتراء - بقره: ۲۰۷]، انذار [شعراء: ۲۱۴]، وحدت [اعتصام - آل عمران: 103]، ولایت [مائده: ۵۵]، مَوَدَّت [شوری: ۲۳]، اِکمال [مائده: ۳]، عذاب [آیات اول سوره معارج] و ... در قرآن به واقعه ی غدیر خم و وقایع بعد از آن توسط کادر مدرسه آغار شد، به دلیل استقبال، با چندین مرتبه اجرا در ایام غدیر ادامه پیدا کرد و با افرودن سلسله وقایع زمان امام حسن مجتبی علیه السلام، امام حسین علیه السلام و حادثه عظیم عاشورا و مجلس یزید (از سال 3 بعثت تا سال 63) به این پرده خوانی ها، در ایام محرم نیز تداوم یافت و امید است تا پایان ماه محرم الحرام پرده خوانی به کار خود ادامه دهد.

معاون پژوهش مدرسه با بیان استقبال شهرستان از این مراسم معنوی ادامه داد: با نظر به اشتیاق نشان داده شده از سوی مردم و حتی ارگان های مختلف شهرستان، تاکنون پرده خوانی علاوه بر مدرسه جعفریه در محل فرمانداری شهرستان، سپاه، کمیته امداد، نیروگاه زرند، امام زاده حمزه، مساجد قمر بنی هاشم علیه السلام، علی بن ابیطالب علیه السلام، ولی‌عصر عحل الله تعالی فرجه و... و. به اجرا درآمده است.

حجت‌الاسلام تهامی در ادامه توضیح داد: علت تداوم نشر واقعه غدیر در پرده خوانی های محرم این است که علت اصلی بوجود آمدن تاسوعا و عاشورا، فراموشی غدیر و آیات منتتسب به امیرالمومنین علی علیه السلام بوده است. لذا سعی شده است در هر یک از اجراها با برقراری ارتباط بین غدیر و محرم، به روشن کردن اذهان مردم پرداخته شود.


١٢:١١ - 1398/06/10    /    شماره : ٤٠٨٨٧٧    /    تعداد نمایش : ٣٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج