قالَ رَسُولُ اللّه ِ صلي الله عليه و آله: وَ اَفْضَلُ الْعِبادَةِ اِنْتِظارُ الْفَرَجِ. رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمود: برترين عبادت انتظار فرج است.


  چاپ        ارسال به دوست

در راستای تقویت اساتید در مباحث پژوهشی؛

اولین دوره دانش افزایی پژوهشی اساتید مدارس علمیه کرمان آغاز شد

در راستای تقویت اساتید در مباحث پژوهشی، اولین دوره دانش افزایی پژوهشی اساتید مدارس علمیه استان کرمان آغاز شد .


 اولین دوره دانش افزایی پژوهشی اساتید مدارس علمیه استان کرمان آغاز شد که طی آن، مهارتهای عمومی تحقیق، تفکر، مطالعه، آموزش پژوهش محور، فنون و شیوههای پایانامه نویسی و تنظیم مقالات علمی و پژوهشی توسط  استاد روشهای تحقیق حجت الاسلام اسلام پور‌ ارایه میگردد.

حجت الاسلام علیرضا انجم شعاع، معاون پژوهش حوزه علمیه کرمان در این رابطه گفت: این دوره در راستای اجرایی سازی ماده واحده ارتقای پژوهشی اساتید اجرا میشود و هدف از برگزاری آن این است که با تقویت اساتید در مباحث پژوهشی بتوانیم آموزش پژوهش محور در مدارس را شکل دهیم.

وی افزود: در این دوره که به مدت سه روز و زیر نظر مرکز آموزش مهارتهای کاربردی در استان برگزار میشود؛ مهارتهای عمومی تحقیق، تفکر، مطالعه، آموزش پژوهش محور، فنون و شیوههای پایانامه نویسی و تنظیم مقالات علمی و پژوهشی توسط  استاد روشهای تحقیق حجت الاسلام اسلام پور‌ ارایه میگردد. در پایان و پس از ارزیابی شرکت کنندگان گواهی معتبر مرکز آموزشهای کاربردی صادر میشود.

معاون پژوهش حوزه علمیه کرمان ادامه داد:  این کارگاه دوره عمومی است که در آن ۳۱ نفر از اساتید شهر کرمان و شهرستانهای اطراف شرکت کردهاند و بعد از این دوره در نظر داریم دوره پیشرفته و دورههای خود خوان و مجازی را برگزار کنیم که زمان و مکان برگزاری آن متعاقبا اعلام میگردد.

وی در پایان به وضعیت پژوهشی و علمی اساتید کرمان اشاره کرد و خاطر نشان کرد: اساتید مدارس علمیه استان کرمان به لحاظ پژوهشی از وضعیت مناسبی برخوردار هستند و ما دارای اساتید با مدارک سطوح سه و چهار در مدارس هستیم؛ برنامه این است که پژوهش در میان اساتید بیش از بیش مورد توجه قرار گیرد تا بتوانند راهنمای تحقیقات درسی طلاب باشند و آنها را در سوالات، ‌موضوعات، پژوهشها و روند اجرایی سازی تحقیقات درسی هدایت کنند که امید داریم با برگزاری اینگونه کارگاهها به این نقطه دست پیدا کنیم.

 

انتهای پیام./


١١:٤٩ - 1397/10/19    /    شماره : ٤٠٤٩٥٢    /    تعداد نمایش : ١١٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج