قالَ رَسُولُ اللّه ِ صلي الله عليه و آله: وَ اَفْضَلُ الْعِبادَةِ اِنْتِظارُ الْفَرَجِ. رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمود: برترين عبادت انتظار فرج است.


  چاپ        ارسال به دوست

نبوت در قرآن

نبوت در قرآن

نویسنده: حامد شمس الدینی، 10صفحه، سال 1392


چکیده

تحقیق مورد نظر در مورد نبوت در قرآن می باشد که ابتدا خصوصیات مشترک انبیا را در قرآن خدا بیان می کند. حتی تمام آنان در زمان ظهور حضرت مهدی(عج) به دنیا رجعت می کنند. هم چنین عصمت انبیا در قرآن همراه با ذکر آیات و پاسخ آن را توسط امام رضا(ع) بیان می شود و طبق آیات بیان شده جواب علی بن جهم را حضرت بیان کرد.

بعد هم سیره مشترک پیامبران را بیان می کند، آنان گرچه از نظر زمان و مکان و سایر لوازم مادی از یکدیگر جدا هستند، ولی در حقیقت به هم پیوسته اند. اصول مشترک در رسالت انبیا را بیان می کند که از جمله این اصول: اصطفای الهی، بعثت از میان همه ی انبیا، شخصیت حقوقی مشترک، تربیت عالمان ربّانی، تبشیر و انذار و آزمایش امت ها و تبلیغ رایگان و ... می باشد.

پیامبر(ص) باید مرد باشد و زن به مقام نبوت نمی رسد، چون نبوت کار اجرایی و مستلزم با مردم است. مانند: صلح و جنگ و آموزش احکام و ... زیرا ممکن است زن به مقام ولایت برسد، اما به مقام نبوت نمی رسد.

در مغرب زمین پیامبری(ص) ظهور نکرده است، چون در آن قسمت ها جمعیتی نبوده و یا اگر بوده دلیلی نداریم که خدا برای آن ها انبیایی نفرستاده است. خدا خصوصیات تمام انبیاء را در قرآن بیان می کند.

دریافت فایل: نبوت در قرآن

 

 

 

 

 

 

 

 


٠٩:١٢ - 1396/08/15    /    شماره : ٣٩٧٢٢٠    /    تعداد نمایش : ٢٦٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج